27 Noiembrie 2019

Cerc pedagogic – engleză

În cadrul cercului pedagogic de limba engleză, d-na profesoară Silvia Covaci a prezentat un moment artistic cu un grup de eleve din clasa
a V-a si a VIII-a.

cercpedagogic

Cerc Pedagogic Engleza 1

 

 

27 Noiembrie 2019

Ora de dirigenție la clasa a VIII-a

   Ora de dirigenție la clasa a VIII a, prof diriginte Silvia Covaci, cu domnul polițist Sorin Ardelean.
Au avut loc discuții interesante, pe teme de prevenire a faptelor antisociale, conduita elevilor în mediul şcolar şi social, consecințele consumului de substanțe interzise, delicvenţa juvenilă precum şi siguranţa circulaţiei pe drumurile publice.
 
oradirigentie0000

 

oradirigentie0002

 

oradirigentie0001

17 Noiembrie 2019

Proiect – „De sărbători sa fim mai buni”

     „Nimic nu ne face mai necesari în lume că iubirea ce-o avem pentru semenii noștri.” Johann Wolfgang von Goethe
 
    Elevii clasei I și a III-a doresc sa aducă un zâmbet pe chipul unor copii deosebiți și în cadrul proiectului „De sărbători sa fim mai buni” au pictat icoane pe sticlă. Au fost ajutați de părinții elevilor din clasa a III -a și colegii din clasa a IX-a și a X -a. Lucrările minunate sunt expuse în holul școlii. Sperăm că împreună sa ajutăm căci ”nici un gest de bunătate, indiferent cât e el de mic , nu e in zadar.”
 
sarbatorimaibuni00015832sarbatorimaibuni00025840sarbatorimaibuni00005826-e1574021373921