25 Septembrie 2019

„European Day of Languages” – 2019

26 Septembrie 2019 – „European Day of Languages”
Clasa a XI a
Profesor Silvia Covaci

25 Septembrie 2019

„Voluntarii Meseşului”

Elevii clasei a VIII a, însoțiți de doamna dirigintă Silvia Covaci au participat în data de 21.09.2019 la acțiunea „Voluntarii Meseşului”, o acțiune de ecologizare.

9 Septembrie 2019

Bun venit!

Bun venit, buburuzelor!
    Dragi copii, vreau să vă urez „Bun venit la școală!”… și vreau să vă mai spun că de azi sunteți școlari. Aventura noastră începe acum și aici și va dura 5 ani. În această aventura vom învăța să citim, să scriem, să socotim, vom experimenta și descoperi lucruri noi, inedite, vom învăța să fim mai buni unii cu alții, să ne iubim, să ne respectăm, să ne ajutăm și să ne spunem punctul de vedere… și nu în ultimul rând vom învață să ne jucăm și să zâmbim în fiecare zi.
    Vreau să le mulțumesc părinților pentru că au ales scoala noastră iar eu sunt onorată și foarte fericită că sunt învățătoarea copiilor lor.
    Sper ca în tot acest timp să ne sprijinim, să ne ajutăm, să fim sinceri unii cu alții și să clădim o adevărată ECHIPĂ, o familie.
    Cu toată dragostea,
    Doamna învățătoare!