28 Septembrie 2018

La mulți ani Românie frumoasă!

Azi elevii clasei a III-a au călătorit în lumea cunoașterii neamului nostru „Centenar călător”.

 

12 Septembrie 2018

„Ziua porţilor deschise” – ISU „Porolissum” al județului Sălaj

Marți, 11 septembrie 2018, elevii Liceului Ortodox „Sf. Nicolae”, au trecut pragul Inspectoratului pentru Situații de Urgență „Porolissum” al județului Sălaj, cu ocazia „Zilei porților deschise”, dornici de a afla cât mai multe despre activitatea salvatorilor profesioniști şi despre întreaga tehnică de intervenție din dotarea acestora.

În cadrul turului unității ISU, elvii au primit informații despre performanțele autospecialelor, echipamentele utilizate pentru diferite tipuri de intervenție, categoriile de substanțe de stingere și folosirea lor, tipurile de misiuni la care participă pompierii.

 

 

 

10 Septembrie 2018

Festivitatea de deschidere a anului școlar 2018-2019

     Azi, 10 septembrie, la Liceul Ortodox „Sf. Ni­colae” din Zalău, a avut loc festivitatea de deschidere a anului școlar 2017-2018, în prezența profesorilor, elevilor, părinților precum și a  reprezentanților Episcopiei Sălajului, Inspectoratului Județean Școlar Sălaj și a Primăriei Municipiului Zalău.

    Festivitatea a debutat cu slujba de binecuvântarea a anului școlar oficiată de părinții profesori ai liceului, răspunsurile fiind date de corul școlii noastre. După oficierea slubei, rând pe rând, distinșii oaspeți alături de Părintele Director Călin Ciube, au așezat lângă inimile copiilor sincere urări, povețe și gânduri alese pentru noul an școlar, încredințându-i de dragostea lor părintească și de grija lor continuă pentru crearea unui mediu prielnic actului educațional.

   În cadrul festivității, a fost marcat și Centenarul Marii Uniri printr-un scurt program artistic realizat elevii școlii noastre.

   Tuturor elevilor le dorim, în noul an, mult succes, sănătate şi spor la învăţătură. Fie ca noul an şcolar să însemne atât pentru personalul didactic, didactic auxiliar şi nedidactic, cât şi pentru copii şi părinţi, bucurii, satisfacţii, împliniri, putere de muncă şi multă sănătate!

 

 

7 Septembrie 2018

Invitaţie la festivitatea de deschidere a anului școlar 2018-2019

Dragi părinți, dragi elevi,
Liceul Ortodox „Sf. Nicolae”,

vă invită cu bucurie la festivitatea de deschidere a anului şcolar 2018-2019, care va avea loc luni, 10 septembrie 2018, începând cu ora 10.00.

Vă așteptăm cu drag!

 

17 Septembrie 2018

Școala de vară (6-10 august 2018) la Liceul Ortodox Sf. Nicolae Zalău.

Școala de vară (6-10 august 2018) la Liceul Ortodox Sf. Nicolae Zalău. Recapitulăm la matematică ( prof. Pop Nicolae) și limba română ( prof. Șandor Claudia Irina). Mulțumiri profesorilor implicați și binevoitori!